Go to ...

Traktör Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?


Tarımla uğraşanlar genelde çiftçi kredisi kullanmaktadır. Üretim amacıyla sunulan bu kredilere ek olarak traktör kredileri de alınabilmektedir. Bu kapsamda traktör kredisi veren bankalar üzerinden başvuru yaparak ikinci el ya da sıfır kilometre traktör sahibi olunabilir. Ayrıca 2018 yılında sunulan bu kredinin günümüzde farklı isimlerle adlandırıldığını söylemek doğru olacaktır. Yazımızın devamında bu krediyi sunan bankaların hangileri olduğunu ve kredi şartlarını öğrenebilirsiniz.

Hangi Bankalar Traktör Kredisi Veriyor?

Aşağıda sıralanan traktör kredisi veren bankalar için başvuru yaparak bu hizmetten yararlanabilirsiniz;

 • Ziraat Bankası
 • QNB Finansbank
 • Halkbank
 • TEB
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Şekerbank

Denizbank Traktör Kredisi

Traktör yenilemek isteyenlerin başvuru yaptığı Denizbank, 60 ay vadeli kredi imkanı sunmaktadır. Satın almak istediğiniz traktör fiyatının en çok yüzde 75’ine kadar kredi başvurusu yaparken geri ödeme sürecinde de ertelemeli taksit avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Şekerbank Traktör Kredisi

İkinci el traktörler için kasko bedelinin %60’ına kadar kredi alabilirken, sıfır kilometre traktörler için bedelin yüzde 75’ine kadar kredi alabilirsiniz. 60 ay vadede sunulan bu kredi başvurusu için en yakın Şekerbank şubesine gitmeniz yeterlidir.

Garanti Bankası Traktör Kredisi

Diğer bankalarda olduğu gibi ikinci el ya da sıfır traktörler için kredi sunan Garanti Bankası, esnek vade seçenekleriyle karşınıza çıkmaktadır. Aynı şekilde tarım kredilerinde de çokça tercih edilen Garanti Bankasında, traktör fiyatının yüzde 70’ine kadar kredi alma şansınız bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

İş Bankası Traktör Kredisi

İş Bankası, daima çiftçileri destekleyen bankalardan biridir. Haliyle traktör kredisi veren bankalar arasında yerini almıştır. 60 ay vadeli kredi sunan bankanın geri ödeme sürecinde nakit işlem yapacak olanların birtakım kurallara uyum sağlaması gerekir. Elbette faiz oranları ve başvuru koşulları için İş Bankası şubelerini ziyaret etmeniz yeterlidir.

TEB Traktör Kredisi

Çiftçiler için farklı avantajlar sunan Türkiye Ekonomi Bankası, 3, 6 ve 12 ayda bir ödeme imkanı tanımaktadır. Aynı zamanda 60 ay vadeli olan bu kredi için özel faiz oranları da sunulmaktadır. Hem sıfır hem de ikinci el traktörler için aynı ödeme imkanlarına ulaşmak için TEB şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Düşük faiz oranıyla dikkat çeken Ziraat Bankası her zaman tarımsal üretime destek vermiştir. Bu yüzden 8 yaşını doldurmamış olan ikinci el traktörler ve sıfır km traktörler için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aslında traktör kredisi veren bankalar arasında en çok tercih edilen banka olan Ziraat, çiftçilere düşük faizli destekler de sunmaktadır.

Tüm bankalar için ihtiyacınız olan başvuru belgeleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Nüfus cüzdanı
 • Proforma fatura
 • ÇKS Belgesi
 • İkametgah

Bu belgeleri hazırlayarak sıraladığımız bankalara başvurabilir ve kredi skorunuzun yüksek olması durumunda aynı gün içinde krediden yararlanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir