Go to ...

TC İle Kredi Nasıl Alınır, Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır


Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Finans sektörünün içerisinde yer alan bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı, kolay ve pratik çözümler sunma bilme adına hizmet kalitesini sürekli olarak arttırmaktadırlar. Gelişen bilişim teknolojilerinin desteğiyle birlikte bankalar üzerinden verilen tüm hizmetler artık dijital ve mobil platformlara taşınmaya başlanmıştır. Bu bağlamda özellikle klasik bankacılık ürünlerinin yanı sıra bankalar üzerinden tüm ihtiyaçlarına yönelik kredi kullanan müşterilerinin almış olduğu hizmetlerde dahil edilmiştir. Artık banka müşterileri, banka şubelerine gitmelerine gerek kalmadan finans kurumlarının uygun gördüğü kredi türünü yine bankanın belirlediği miktarlardaki krediyi dijital veya mobil platformlar üzerinden kullanabilirler. Ülkemizde her bankanın sahip olduğu mobil ve internet bankacılığı kullanılarak kredi kullanmak artık çok kolay.

Kendi müşterileri için bankalar kullanmış olduğu bu platformlar üzerinden T.C. ile kredi başvurusu yapabilmelerini sağlamaktadırlar. Banka müşterileri kendi ihtiyaçları doğrultusunda kullanmak istediği kredi türünü belirledikten sonra bankanın mobil ve internet bankacılığı hizmet kanallarından herhangi birini uygun görmesiyle birlikte kredi başvurusu yapıp aynı gün içerisinde krediyi kendi hesabına aktarılmasını sağlayabilir. Bankacılık sektörünün içerisinde yer alan kurumların birbirleriyle olan rekabetine bağlı olarak mevcut müşteriyi tutma ve bankaya daha fazla müşteri kazandırma adına banka kredilerinin kullanımı bu kadar kolay hale getirilmiştir. Ülkemizde hizmet veren bazı bankalar T.C. kimlik numarası ile kredi başvurusu işlemini SMS yoluyla veya doğrudan internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmektedirler.

Devlet destekli bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası müşterilerinin kredi taleplerini SMS yoluyla ve internet bankacılığı üzerinden kabul eden bankalardan biridir. Kredi talebinde bulunacak olan banka müşterisi cep telefonun mesaj bölümüne sırasıyla “KREDI, T.C. Kimlik No, Kredi Tutarı, Kredi Vadesi ve Aylık Gelirini” yazdıktan sonra 4747’ye kısa mesaj atması yeterlidir. Bunun yanında bankanın internet bankacılığı sayfasında bireysel krediler bölümündeki kredi başvurusu bölümüne T.C. kimlik numarasının yazılmasıyla da kredi başvurusu gerçekleştirilebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Özel teşebbüs destekli bankalardan biri olan Garanti Bankası da müşterilerinin kredi başvuru taleplerini T.C. kimlik numarasıyla yapabilmesine olanak sağlıyor. Kredi talebinde bulunmak isteyen banka müşterileri cep telefonlarının mesaj bölümüne “T.C. kimlik no, kredi tutarı ve aylık geliri” yazdıktan sonra 3390’a kısa mesaj atmaları yeterlidir.

Müşterilerinin kredi taleplerini T.C. ile kredi başvurusu yapabilmesini sağlayan bankalardan biri de QNB Finansbank’tır. Kimlik numarasıyla kredi başvurusu yapacak olan banka müşterileri bankanın resmi internet adresi üzerinde yer alan krediler bölümündeki başvuru bölümüne cep telefonu ve T.C. kimlik numarasını yazmak suretiyle yapabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Müşterilerinin taleplerine farklı çözümler sunan Denizbank artık kredi taleplerini SMS yoluyla sadece T.C. kimlik numarasının girilmesiyle alıyor. Banka müşterilerinin mobil cihazlarının mesaj bölümüne T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 3280’e kısa mesaj atmaları yeterlidir.
Bankacılık sektörünün her zaman farklı yüzü olmayı başaran Odeabank müşterilerinin bireysel ihtiyaç kredilerini SMS bankacılığı adını verdiği uygulama üzerinden gerçekleştirmektedir. T.C. kimlik numarasını mesaj bölümüne yazan banka müşterisi 8444’e kısa mesaj atması yeterlidir.

T.C. ile kredi başvurusunu alan bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası olup müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda talep ettiği kredileri SMS yoluyla başvuru yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Kredi talebinde bulunmak isteyen banka müşterisi cep telefonunun mesaj bölümüne T.C. kimlik numarasını ve aylık gelirini yazdıktan sonra 4411’e kısa mesaj atmaları yeterlidir.

Türkiye’nin lider bankalarından biri olan Akbank müşterilerinin talepleri doğrultusunda ihtiyaç kredilerini SMS yoluyla başvuru yapabilmelerini sağlamaktadır. Banka müşterileri mesaj bölümüne “Kredi ve T.C. kimlik numarasını” yazdıktan sonra 4425’e kısa mesaj atmak suretiyle kredi başvurusunu gerçekleştirebilirler.

Not: Bu yazıdaki faiz oranları, yayınladığımız tarihteki oranlar olup güncel olmayabilir. Kredi faiz oranları zaman içerisinde çok fazla değişiklik gösterdiği için en net bilgiye ilgili banka şubelerinden ve sitelerden ulaşabileceğinizi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

One Response “TC İle Kredi Nasıl Alınır, Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır”

  1. Vecih
    Temmuz 22, 2019 at 5:23 am

    Kredi notu 0 bana acil kredi ihtiyaç var hagin banka kredi çekbilirm 10000tl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir