Go to ...

Peşinatsız Taşıt Kredisi Veren Bankalar


Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bankalar son zamanlarda vermiş olduğu krediler ve bu kredilere bağlı olarak politikalarında ki şartlar ile çok gündeme gelmektedir. Özellikle de Türkiye’de ki ekonomik sıkıntıların yaşandığı son zamanlarda bankalar da faiz oranlarını ciddi oranda artırmaya gitmiş, kredi kartları üzerinden de faizleri düzenlemiştir. Bu da son dönemlerde ne kadar yüksek tepki ile karşılaşmış olsa da insanlar için krediler vazgeçilmez bir başvuru yolu olmuştur. Bankaların birçok farklı amaç için kredi seçeneği bulunmaktadır. Bu kredilerden bir tanesi ise taşıt kredileridir. Bankalar özellikle konut ve taşıt kredilerinde ise eder fiyatının tamamını kredi olarak vermemektedir. Bu durumda sizlerin belli oranda nakit peşinata ihtiyacınız olacaktır.

Taşıtlarda da yüksek oranda vergilendirme olması ve araç fiyatlarının da son dönemde ki yüksek vergi zamları ile artık fahiş fiyatlara satılması ile günümüz de araç sahibi olmak oldukça zor bir hal almaya başlamıştır. En uygun olan araba fiyatları bugün için 50 000 TL düzeylerinden başlamaktadır. Bu da günümüz imkanlarında çok da basit bir yatırım sayılmayacaktır. Bankalar da özellikle araçlar için kredi verirken faturanın ancak belli oranında kredi sunması ile insanların bu alanda ki istekleri de zora sokulmaktadır. Kredi kullanırken peşinat zorunluluğu maddi yetersizliği olan kişiler için büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu nedenle insanlarda peşinatsız krediler veren bankaları araştırmaktadır.

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Almak istediğiniz araçlar sıfır bandında ya da ikinci el araç kategorisine girebilir. İnsanlar özellikle yüksek vergiler nedeni ile de sıfır araç almaktan çekince duymaktadır. Bankalar da her iki türde ki araç içinse sizlere farklı oranlarda kredi imkanları sunacaktır. Elbette ki her banka sıfır araçlar için daha rahat kredi imkanı sunmakta ve yardımcı olmaktadır. Ancak günümüz koşullarında sıfır araç almak birçok insan için neredeyse imkansız gibidir. İkinci el araçlar için kredi çekmek isteyen insanlara ise bankalar çoğu zaman yaş sınırlaması getirmektedir. Bu sınırlama ise ortalama olarak 5 yaş şeklindedir. Aracın 5 yaşından fazla olması halinde ise birçok banka kredi vermemektedir. Devlet tarafından getirilmiş bir takım koşullara bağlı olarak da 100 000 TL’ye kadar araçlar için fatura bedelinin ancak % 75’i kadarına kredi imkanı sağlanmaktadır. 100 000 TL’den daha yüksek oranlarda bir faturalandırma olması durumunda ise bu oran % 80 bandına çıkacaktır. Durum bu şekilde olduğu durumlarda da sizler araçlarınız için tamamına kredi çekemezsiniz. Bu durumda fatura bedelleri pek de etkili olmayacaktır.

Bazı internet sitelerinde araçların fatura bedellerinin yüksek gösterilmesi ve bu araçların tamamına kredi çekilme kolaylığı sağlandığı ya da sağlanabileceği üzerinde de durulmaktadır. Ancak bu bilgilerin yanlış olduğu üzerinde de durmakta yarar var. Çünkü ikinci el araçlar için özellikle aracın fatura bedelinin ne olduğu çok da önem arz etmemektedir. Sizin alacağınız aracın fiyatından ziyade aracın kasko bedeli üzerinden bir değerlendirme yapacaktır. 40 000 TL değerinde bir araç için kasko bedeli ister yüksek olsun ister düşük olsun fark etmez. Bu tutar çoğunlukla satın almak istediğiniz değerin biraz üzerinde olacaktır. Bu durumda da bankalar kasko bedellerinin ancak ve ancak % 75 oranında bir kredi çekebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Araç almak istediğiniz durumlarda ise yapmanız gereken tek bir çözüm yolu üzeriniz de herhangi bir kredi yok ise ya da kredi limitiniz dolmamış ise ihtiyaç kredisi çekmek ya da birikim yaparak kendinize bir peşinat oluşturmaktır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir