Go to ...

Ne kadar emekli maaşı alıyorum? Nasıl Sorgularım?


Emekli maaşı sorgulama ve öğrenme- Yine özel ve çok fazla merak edilen bir yazı ile karşınızdayız. Malumunuz emeklilere de yılın belirli vakitlerinde zam yapılıyor. Zam yapıldıktan sonrada ister istemez emekli maaşı merak ediliyoruz. Her insanın aldığı maaşı öğrenme ve sorgulayabilme hakkı vardır. Maaşında ne kadar kesinti yapılmış? aylığı ne kadar? sorularının cevaplarını yanıtlayabilme ve siz değerli okurlarımıza yardımcı olabilmek adına bu yazıyı derledik.

Bu arada yukarıda anlattıklarımın dışında emekli maaşı sorgulaması yapmak isteyen kişiler yeni emekliye ayrılanlar oluyor. 35 yıldır çalışıyorsunuz ve şimdi emekli oldunuz. Bundan sonra dinlenmek sizin de hakkınız. Ki bundan dolayı da bir tatil beldesine taşındınız. Aylığınız ile rahat bir yaşam sürmek istiyorsunuz ama maaşınız ne kadar ona göre de bir planlama yapmak istiyorsunuz. Tüm bu meraklarınızın cevabını az sonra bulabileceksiniz.

Emekli Maaşı Nereden Öğrenilir?: Emekli maaşı sorgulaması e-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. e-devlet; kamu kuruluşlarının hizmetlerinin elektronik sisteme aktarılmasıdır. Artık bir çok işimizde o kuruma gidip sıraya girmeyiz gerekmiyor. evimizden internet aracılığı 2 dadika da istediğimiz belgeye ulaşabiliyor ve bununla ilgili belge alabiliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

e-devlet sistemine giriş yapabilmeniz için şifrenizin olması gerekmektedir. Bu şifreyi de Merkez PTT’lerden alabiliyorsunuz. Tabi bunun için birde hizmet bedeli olan 2 TL ödüyorsunuz. Eğer daha önce e-devlet şifresi aldıysanız ve ne olduğunu hatırlamıyorsanız; mecburen tekrardan Merkez PTT’ye giderek bu defa da 4 TL karşılığında yeni şifre almanız gerekiyor.

e-devlet şifresi ile emekli maaşı nasıl sorgulanır?: e-devlet şifrenizi de aldıktan sonra artık emekli maaşınızı sorgulamak çok daha kolay. Biliyorsunuz ki A, B ve C türlerinden emekli olanlar var. Bizlerde bu türlerin linklerini sizler ile paylaşacağız. Sizlerde bu linkleri internet tarayıcınıza ilgili maaş sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılacak olan sayfada kimlik doğrulaması yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı ve şifrenizi girerek ne kadar maaş aldığınızı görebileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

e-devlet emekli maaşı sorgulama linkleri:

4/C Emekli Aylık Bilgisi Sorgulaması turkiye.gov.tr/4c-emekli-aylik-bilgisi

4/C Emekli Aylık Kesintisi Sorgulaması turkiye.gov.tr/4c-emekli-aylik-kesintileri

4/B Emekli Aylık Bilgisi Sorgulaması turkiye.gov.tr/4b-emekli-aylik-bilgisi

4/B Emekli Aylık Kesintisi Sorgulaması turkiye.gov.tr/4b-emekli-ayligi-kesintileri

4/A Emekli Aylık Bilgisi Sorgulaması turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi

4/A Emekli Aylık Kesintisi Sorgulaması turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-kesintileri

4/A Emekli Ödeme Bilgileri Sorgulaması turkiye.gov.tr/4a-emekli-odeme-bilgileri

Değerli okurlarımız, yukarıda sizler için verdiğimiz linkleri internet tarayıcınıza yapıştırarak emekli maaşı sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Ama bunu yaparken emekli olma türünüze göre bunu şekillendirin. Bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Sizler için faydalı bir yazı hazırladığımıza inanıyorum. Daha fazla kredi ve emekli haberleri için bizleri takip etmeye devam edin.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir