Go to ...

Kredisi Devam Eden Araç Nasıl Satılır?


Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Kredisi Devam Eden Araç Nasıl Satılır- Arabalar- Bu devirde araba su kadar önemli bir ihtiyaç haline geldi. Hemde çok büyük bir ihtiyaç. Bundan dolayı da araba sektörü her zaman diri ve canlı. Üstelik teknolojik özellikler kullanılarak üretilen arabaların özelliklerine değinmeme bile gerek yok. Ayağınızı yerden kesebilecek 2. el bir araba 15 bin liradan başlıyor. Tabi bu orta direğin hali.

Birde belli bir birikim yaparak bankadan kredi çekerek araba alanlar var. Ya işleri rayında gitmiyor ve elinden çıkararak borçlarını kapatmaya çalışıyorlar. Yada daha üst bir model araba alabilmek için elindeki arabayı satmak istiyor. Lakin burada bir sürü soru işareti de ister istemez insanın kafasında doğuveriyor. Kredisi devam eden arabanın satışı yapılabilir mi? Uğraştırıcı mıdır?

Ekstradan para cebimizden çıkar mı? Nasıl devir işlemi yapılır vs. bir sürü soru da bir birini izliyor. Bizlerde kafanıza takılan bu soruları giderebilme adına Kredisi Devam Eden Araç Nasıl Satılır? konulu yazıyı kaleme almaya karar verdik.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Kredisi Devam Eden Araç Nasıl Satılır?: Değerli okurlarımız kredisi devam eden arabanın satış yapılır mı diye çok fazla soru soruluyor. Bunun da hemen cevabını verelim. Kredisi devam eden aracın satılı elbette yapılabilir. Bunun için de 3 farklı yol vardır. Yazımızın devamında bu yollara ayrı ayrı değineceğiz. Hazırsanız hemen önemli maddelere teker teker değinelim.

Araba satın alınan kişi tarafından satın alınır. Bunun için notere gidilir ve bir sözleşme hazırlanır. Bu sözleşmeye göre arabayı satın alacak kişinin bankadaki kalan borcu ödemesi karşılığında, arabanın asıl sahibinin satışı vereceği belirtilir. Arabaya 50 bin lira istiyorsunuz ve kalan borçta 20 bin lira. Beraber bankaya gidersiniz. Arabayı satın alacak olan kişi, size 30 bin lira verir. 20 bin lirada arabanın borcunu kapatır. Ardından 1 gün içerisinde rehin kalkar. Bundan dolayı da sabah erkenden bu işlere başlamanız aynı gün işleminizi bitirmenize yardımcı olur. Rehin kalktıktan sonra notere gidilir ve arabanın satışı gerçekleştirilir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Kredisi Devam eden Arabanın Borcunu Sahibinin Ödemesi. Buda başka bir yöntem. Aracın sahibi kalan borcu öder. Arabanın rehini kaldırılır ve noterde satışı verilir. En kolay ve en basit araba satış yolu budur. Başka işlen falan uğraşmazsınız. Kafanız ağrımaz. Şipşak satışı verirsiniz. Cebinizde para varsa bu yöntemi denemenizi tavsiye ederiz. Zaten en çok bu yöntem kullanılmaktadır.

Kredisi Devam eden Arabanın Borcunu Satın Alacak Kişinin Üstlenmesi. Bir diğer yöntem ise arabanın kalan borcunu yeni alacak kişi üstlenir. Bu yöntemde bankanın rızası alınır. Daha sonra arabanın kalan borcunun taksitleri yeni sahibi tarafından ödenmeye başlanır. 50 bin lira istiyorsanız ve bankaya da 20 ay vade ile 20 bin lira borcunuz kaldıysa; arabayı satın almak isteyen kişi size 30 bin lira verir. Daha sonra da her ay 1.000 TL ödeyerek 20 ayda kalan borcu bitirecek.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir