Go to ...

Kredi Taksitlerimi Ödemezsem Ne Olur?


Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Kredi Taksitlerimi Aksatırsam Ne Olur?- Her geçen gün bankalara olan kredi borçlu sayısı da artıyor. Kredi yaşam felsefemiz gibi bir şey oldu. İstediğimiz maddi değere sahip her şeye kredi sayesinde ulaşabiliyorsunuz. Biraz zor oluyor ama borç almadan da hani bir yerlere de gelinmiyor. bundan 30 -40 yıl öncesi olsa hani tanıdık herkes bir birine borç para verirdi ama şimdilerde öyle bir durumumuz yok. Haliyle de bankadan başka bir alternatifimiz yok.

Bundan dolayı durmadan kredi kullanıp duruyoruz. Bir çok insan da plan yapmadan kredi çekiyor. Plansız programsız iş yapılınca da elinde patlıyor. Örneğin işten atılınca 4 – 5 ay kredi borcunuzu ödeye bilecek bir birikiminiz var mı? Yeni sezon da iş yapabilecek misiniz? Patron zam yapacak mı? Çocuk okula başlayacak onun masraflarını düşündünüz mü? Tıpkı bulun gibi, herkes kendince kredi planı ve hesaplaması yapmalı.

Ayda 1.000 TL kredi ödeyemeyecekseniz bunu çekmenin ne anlamı var. Ama yinede kredilere yükleniliyor. Sonunda da çocukların cebine harçlık bile koyacak durumumuz kalmıyor. Doğal olarak da kredi taksitlerimi ödemezsem ne olur? Sorusunu soruyoruz. Bizlerde gerek sizleri bu konuda bilgilendirmek adına, gerekse de yol göstere bilme adına bu yazıyı derledik. Hadi bakalım sizleri neler bekliyorla sizleri baş başa bırakalım;

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Kredi Taksitlerimi Aksatırsam Ne Olur?: Hemen söyleyelim ne olacağını. İlk ay ödemezseniz faiz biner borcunuza. Kredi notunuzda aşağıya doru yönelme olur. 2.  ay ödemezseniz borcunuz faizi ile birikir. Kredi notunuz ise fecaat olur. 3. ayda zaten ödemezseniz bankanın avukatı sizin ile muhatap olur. Hukuki işlem ne ise onu uygular. Kırmızı kalem yersiniz. Banka ödemeniz gereken borcu tahsil etmek için icra, haciz her şeye başvurur ve alır. Sizleri de Merkez Bankasına havale eder.

Merkez Bankası da hiç affetmez ve sizi kara listeye misafir eder. Yalnız bu misafirlik uzun soluklu olur. 5 yıl kadar yani. 5 yıl hiç bir bankadan kredi alamazsınız. Hatta bir çoğu ise kredi kartı bile vermez size. Kredi siciliniz bozulmuş olur yani. Tabi siz şimdi; yok mu bunun bir çaresi? diye soracaksınız. Elbette var. Şimdide onları sıralayalım.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Arkadaşlar Borç Transfer Kredisi, başvuracağınız seçeneklerden bir tanesidir. Yalnız bu seçeneğe borcunuzu ödemede zorluk çekiyorken yönelmelisiniz. Borcunuzu 3 ay ödeyemediniz sonrada hadi gidip borç transfer kredisi çekeyim derseniz alamazsınız. 48 aya kadar borçlarınızı tekrardan yapılandırabilirsiniz. Yeni bankanız tüm borçlarınızı kendi bünyesine alır. Sizlerde tek günde uzun vadeli yeni bankaya bu borcu ödersiniz.

Bir diğer seçenek de borç erteleme dir. Bankalar 3 aya kadar borç erteleyebilirler. Yada borç yapılandırma işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Bankanız borcunuzu tekrardan 48 aya kadar yapılandırabilir. Buda borcunuzu ufak taksitlere böler.Sizlerde rahat ve kolay bir şekilde borcunuzu ödersiniz. Merak edilen kredi haberleri için bizi takip etmeye devam edin…

 

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir