Go to ...

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemedim Acil Çözüm Yolu


Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemedim Acil Çözüm Yolu- Kredi kartsız bir yaşam düşünemiyorum. Bu kanıya nasıl mı vardım? dilerseniz birkaç istatistikle yolumuza devam edelim. Sizlerinde bu dediğime katılacağınıza eminim. 2015 verilerine göre Ülkemizdeki kredi kartı sayısı 58 milyonu geçmiş durumda. Ülkemiz Avurpada kredi kartı kullanan en büyük ülkeler arasında. Bunda ki en önemli etken madde ise pahalı olan ürünleri bir seferde alamamamız geliyor. Dolayısıylada bu ürünleri alabilmek için kredi kartlarının taksit özelliklerinden yararlanıyoruz.

Yani ülkemizde bir adet kredi kartı ile de yetinmiyoruz. Bir kaç bankanın kredi kartını cebimizde taşıyoruz. Yeri geliyor mal ve ürün alıyor, yeri geliyor beyaz eşyalarımızı alarak evimizi düzüyoruz. Hatta bu durumu abartanlar içtiği sigarayı bile kredi kartından ödeyenler bile var. Hal böyle olunca da gerek yanlış kredi kartı kullanımından, gerekse işlerin kötü gidişatından dolayı kredi kartını ödeyemediğimiz zamanlar olabiliyor.

Kredi Kartı Borcumu Ödemezsem Ne Olur?: Ne olursunuz bu soruyu sormayın hatta aklınızdan bile geçirmeyiniz. Zira bu işin sonunda kredi sicilinizi bozma durumu ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü ilk ay kredi kartınızı ödemezseniz faiz cezası sizleri bekliyor olacaktır. 2. ay faiz cezasının yanı sıra kredi notunuz bir anda aşağı iniverir. 3. ayda ise adınız kara listeye altın harfler ile yazılır. 5 Yıl boyunca hiç bir bankadan kredi çekemezsiniz. Hatta kredi kartlarınız bile iptal edilir. İcra ve haciz şokları ile karşılaşma durumu da cabası. Biraz kötümser bir tablo çizdiğimin farkındayım ama daha ilk başta bu durumu belirtmesem olayın ciddiyetini belkide kavramayabilirdiniz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Kredi Kartı Borcunun Ödenmesi için Yapılacak Çözüm Yolları:

A) Biraz ileri görüşlü olun ve işlerin kötü gittiğini, gelecek ay belkide kredi kartı borcunuzu ödeyemeye bileceğinizi sezdiğiniz an hemen her hangi bir bankaya Borç Transfer Kredisi için başvurun. Bu sayede farklı bankaların dağınık ödeme günlerine sahip kredi kartı borçlarını tek bir bankada ve tek bir günde toplayabilir ve uzun vadede rahat rahat ödeyebilirsiniz. Ayrıca hem kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapattığınızdan kredi notunuzda hafif bir artış olacak, hem yeni kredi çektiğinizden ve ödemelerinizi de zamanında gerçekleştirdiğinizden kredi notunuz artacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

B) Diyelim ki borç transfer kredisi için geç kaldınız. Bu seferde borçlu olduğunuz bankaya hemen Borçlarınızı 3 Ay Erteleme için müracaat ediniz. Bu size ekstradan bir vakit kazandıracaktır. Böylece İşlerinizi de rayına koyabilirsiniz bu süre zarfında.

C) Banka 3 ay erteleme işine girmedi ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Biraz daha serin kanlı olun ve arkadaşlarınız, akrabalarınızı daha doğrusu hatırınızın geçtiği insanları yoklayın ve Borç Para alma yoluna gidin. Alacağınız borcuda mümkünse 6 ay vade ile ödeyeceğinizi belirtiniz. Uzun vade her zaman işinize yarayacaktır. Tabi doğru adımları atıığınız sürece.

D) Hiç bir arkadaşınızda para vermiyorsa; son çare araba ve evinizi satmanız gerekecektir. Siz satmaz iseniz zaten banka haciz yoluyla alıp 3 kuruşa ihale ile değerinin altında satacak. Madem böyle sizin geleceği görüp evinizi uygun bir fiyata elinizden çıkarıp borcunuzu ödemeniz gerekecektir. Geri kalan para ile de işlerinizi toparlayabilirsiniz.

Unutmayın bu işlerin sonunda ekonomik hayatınız 5 yıl boyunca bitkisel hayata girebilir. Adeta makineye bağlı olarak yaşarsınız. Çünkü artık büyük şirketlerde iş yapacakları kişilerin kredi notunu görmek isterler. Kredi notu bitik bir insan ile kimsenin iş yapacağını sanmıyorum. Siz olsanız kendine bile faydası olmayan hatta zararı olan biriyle iş yapar mısınız?

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir