Go to ...

İpotekli Kredi Nedir Nasıl Alınır


İpotekli Kredi Nedir Nasıl Alınır?- Günümüz şartlarında artık 2 maaş ile ev ve araba almak bile zorlaşıyor. Biriktiriyorsun biriktiriyorsun mal mülk sahibi yine olamıyorsun. Bir eviniz var birde arabanızın olmasını istiyorsunuz ama para yok. Mecbur ne yapacaksınız hemen bankaya koştur Allah koştur. Kan ter içerisinde sıranızı beklerken, sonunda müşteri temsilcisi ile görüşüyorsunuz ve talep ettiğiniz kredi için gelirinizin az olduğunu beyan ediyor.

Böyle durumda ne yapmak gerekiyor? İhtiyacımız olan krediyi alamayacak mıyız? Bir çözüm yolu yok mudur? Durun, derin bir nefes alın ve sakin olun. Böyle durumlar için bir çözüm yolu biliyorum. Bugün sizler için İpotekli Kredi Nedir Nasıl Alınır? konusuna değineceğiz ve ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Bu yazı ile aklınızdaki soru işaretleri de kalkmış olacak. Dilerseniz konumuza hızlı bir geçiş yapalım.

İpotekli Kredi Nedir Nasıl Alınır?: Bankalar kredi verirken gelir durumunuzu dikkate alarak bir miktar belirler. Bu miktarı da gelirinizin %40’ı ile %70’i arasında ki bir orana göre belirliyor. Bu oranın sonucu sizin aylık ödeyebileceğiniz kredi miktarı oluyor. Örneğin 3.000 TL maaş alıyorsunuz. Bu durumda bankaya ödeye bileceğiniz maksimum kredi taksit tutarınız; 3.000 TL X %70 = 2.100 TL olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Buna göre 24 ay vade ile kredi çekerseniz alabileceğiniz maksimum tutar; 2.100 X 24 = 50.400 TL dir. Bu rakam zaten maksimum tutardır. Tutup da bu sürede 100.000 TL kredi talebinde bulunursanız bankanın cevabı maalesef ret olacaktır. Ama ipotek gösterecek bir gayrimenkulünüz var ise iş başka. Gayri menkulünüzün %50 sine kadar kredi çekebiliyorsunuz. Bu yöntem sayesinde alabileceğiniz kredi miktarını ciddi manada arttırabilirsiniz.

Bankaların kredi verirken dikkat ettiği önemli bir başka madde ise kredi notudur. Kredi  Notu düşük olanların kredi alma şansları pek fazla yoktur. Yalnız ipotek ile bu sorun çözülebilir. Bu sayede bankadan kredi çekebilirsiniz. Sizler bankaya şurada şu kadarlık malım var eğer kredimi ödeyemezsem her türlü tasarrufta bulunabilirsiniz diyorsunuz. Bankada buna binaen size kredi imkanı tanıyor. Bu sistem ile taksitlerinizi zamanında ödediğiniz takdirde bir sıkıntı bulunmuyor. Borcunuz bittiği zaman da üzerinizdeki ipoteği kaldırabiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

İpotek Kredisi için Gerekli Koşullar: Öncelikle 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Risk ve istihbaratta olumsuzluk olmamalıdır. Gelir belgelenmelidir. Teminat olarak konut/işyeri ipoteği alınır. Bu kredilerde Kredi hayat sigortası yapıldığını unutmayınız. İpotek Kredisi için Gerekli Olan Belgeler: Gelir belgesi ve ipotek konulacak malın tapusu, nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir. Kredinizi ödedikten sonra ipotek kaldırmak için bankanızdan gerekli evrakları alınız ve tapu müdürlüğüne başvurunuz. Tapu müdürlüğünden ipotek’i kaldırabilirsiniz.

Başvurularınızı da banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bugün sizler için İpotek ile Nasıl kredi alınacağını anlatmaya çalıştık. Ayrıca dilerseniz Öğrenciler Kredi Alabilir Mi? konulu yazımıza da BURADAN ulaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir