Go to ...

İninal Kart Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır?


Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

İninal kart, son dönemde adından en sık söz ettiren ödeme yöntemlerinden biri olarak lanse edilmekte. Peki, ininal kart nedir? İninal kart nasıl kullanılır ve ininal kartın özellikleri nelerdir? Sizlere merakla yanıt aranan bu soruların yanıtlarını ve çok daha fazlasını tek bir yazı altında sunmaya çalışacağız. Ayrıntılar için yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

İlk olarak ininal kart nedir sorusu ile başlayalım. İninal kart, banka kartı ve kredi kartının kombinasyonu olarak üretilen bir kart türüdür. Bu karta yüklediğiniz bakiye doğrultusunda kendi kredi kartınızı oluşturabilirsiniz. Aslına bakılırsa bu tür bir karta olan ihtiyaç yıllardan beri süregelmekteydi. Sadece parası kadar harcama yapmak isteyen bireyler, kredi kartı ile alışveriş yapılan platformlarda bu eksikliği hissetmekteydi; kredi kartı kullanmak isteyen, fakat ödeme sıkıntısı yaşamamak adına bu ihtiyaçlarını erteleyen kişi sayısı da görmezden gelinmeyecek düzeydeydi. Durum böyle iken ininal tarzında bir kartın hayata geçirilmesi içten bile değildi.

Özetlemek gerekirse; ininal kart, kredi kartı özelliği taşıyan bir tür banka kartıdır. İlk aldığınızda içinde herhangi bir bakiye bulunmaz ve yükleme seçeneklerinden birini kullanarak içerisine bakiye aktardığınızda aktardığınız tutar kadar limite sahip olursunuz. Örneğin; kartınıza 1.000 TL bakiye yükledikten sonra 1.000 TL limitli kredi kartınız olacaktır. Harcama sonrasında bakiyeniz azalınca ya da tamamen bitince yeniden yükleme yapabilir, böylece alışverişlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

İninal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?
İninal kartı ilk defa duyanlar, ininal kart başvurusu nasıl yapılır? diye merak edebilirler. Başvuru noktalarından birini kullanarak kartınızı hemen alabilir, keyifli alışverişin tadını biran önce çıkarmaya başlayabilirsiniz. İninal kartı başvurusu yapabileceğiniz yerler şunlardır; Migros, Teknosa, D&R, PTT, Vatan Bilgisayar, KİPA, TveK, Kim Market ve Macrocenter. On binlerce satış noktasından birine başvuru yaparak ininal kartınızı hemen almanız mümkün.

İninal Kart Yüklemesi Nasıl Yapılır?
İninal kartı tanımaya başladıkça kafanızda bazı soruların oluşması oldukça normal. Muhtemelen en çok yanıt aradığınız sorulardan biri de ininal kart yüklemesi nereden yapılır? şeklinde. Kartınıza yükleme yapmak için yukarıda saymış olduğumuz başvuru noktalarından birini kullanabilirsiniz. Ayrıca nkolay ve paramara platformlarını da kullanabilirsiniz. İninal kart uygulaması üzerinden banka kartı ya da kredi kartınızla yükleme yapmanız da mümkün. Tüm bunların yanı sıra bankalara ait ATM’leri kullanarak dilediğiniz tutarda bakiye oluşturma hakkına sahipsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

İninal Kart Avantajları Nelerdir?
İninal kart avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Limiti kendiniz belirleyeceğiniz için harcamalarınızı dilediğiniz gibi kontrol altında tutabilirsiniz,
  • Kredi kartınızın çalınması durumunda yapılacak harcama tutarı kart limitine göre artış gösterebilir, ininal karta sadece alışveriş öncesi yükleme yapacağınız için kaybolması/çalınması durumunda uğrayacağınız zarar yok denecek kadar az olacaktır,
  • İninal kart yüksek güvenlik özelliklerine sahiptir ve bilgilerinizin çalınması şahsi bir zafiyet olmadıkça neredeyse imkansızdır,
  • On binlerce başvuru ve ödeme noktasını kullanarak kolayca başvurabilir, yükleme işlemlerinizi zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz,
  • Kredi kartı kullanmak istemiyor; fakat kredi kartının sunduğu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız ininal kartı kullanarak bu ihtiyacınızı kolayca karşılayabilirsiniz,
  • Kartınız yanınızda olmasa da internet ve mobil uygulamaları sayesinde alışverişinizi yapabilir, limitinizi kontrol altında tutabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir