Go to ...

Garanti Bankası Hazine Destekli KGF Kredileri


Garanti Bankası Hazine Destekli KGF Kredileri- Garanti Bankasından KOBİ’leri rahatlatacak çok özel bir kredi fırsatı sunuluyor. Malumunuz KOBİ’ler sıcak paraya çok fazla ihtiyaç duyuyorlar. Para işlerin yürütülmesi adına en önemli faktördür. Çünkü KOBİ’ler sürekli büyüm eksenindedir. Bu seyirde de ilerleyebilmeleri için Makine ve teçhizatlar yenilenmeli ve teknolojinin imkanlarından yararlanılmalıdır. Peki KOBİ’ler parayı nereden buluyorlar?

KOBİ’lerin en büyük destekçesi KOSGEB‘dir. Ama tüm kobiler yararlanıyor dersek yalan söylemiş oluruz. Bu açıdan bankalar daha da fazla ön plana çıkıyor. Bankalar dediysek de kredilerden söz ediyoruz. Kredi alabilen KOBİ’ler rahat bir şekilde iş gücüne bakabiliyorlar. Birde kredi alamayanlar var. Bankalar teminat gösteremeyen KOBİ’lere maalesef kredi vermiyor. Durum böyle olunca da kapanma noktasına bile gelinebiliyor.

Bir KOBİ’nin kapanması demek ülke ekonomisinin de küçülmesi demektir. Bu açıdan KOBİ’lerin teminattan dolayı kredi çekememe sıkıntısını ortadan kaldırabilmek adına Kredi Garanti Fonu devreye sokuldu. Kredi garanti fonu sayesinde kobilere kredi veren bankaların olduğunu söyleyelim. Bu bankalar arasında Garanti de var. Bizlerde Garanti Bankasının hangi şartlarda kredi sağladıklarını sizlere aktaracağız.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Garanti Bankası Hazine Destekli KGF Kredileri: Kredi garanti fonu kredi alabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz krediye kefalet sunuyor. Garanti Bankası da bu kefalete güvenerek sizlere kredi veriyor. Bu programa PGS yani Portföy Garanti Sistemi deniyor. Kredi alma işiniz çok daha kolay ve basit oluyor. Alabileceğiniz en yüksek kredi tutarının 2.940.000 Lira olduğunu söyleyelim. Kredi Garanti Fonu (KGF) istediğiniz kredinin en fazla %85’ine kefalet sağlıyor. Dolayısıyla diyelim ki 350 bin lira kredi alacaksınız.

Buna göre 297.500 lirasına kefalet alabiliyorsunuz. %15’lik kısmına ise ev, konut, arsa, Dükkan çok kolay bir şekilde teminat olarak sunabilirsiniz. Alacağınız kredi de ise en fazla kefalet alacağınız rakam 2.500.000 TL dir. Bu arada alınacak en düşük kredi tutarı 10.000 TL dir. KOBİ’ler Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler 6 ay ile 36 ay arasında kredi alabiliyorlar. İhracatçı KOBİ olanlar ise 60 aya kadar yani 5 yıla kadar kredi alabiliyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Kredi Garanti Fonu sağladığı kefalet üzerinde her yıl binde 5 oranın da komisyon alır. Bunun dışında başvuru ücreti olarak da sizlerde 250 lira alır. Bu ücretlerin ödenmesi gerekiyor. Tabi Garanti Bankası da kredi tahsis ücreti gibi ekstra ücretler alacaktır. Krediye başvuru yapacakların muhakkak ki KOBİ olması gerekiyor. İflas bayraklarını çekmemiş ve erteleme de yapmamış olmalar gerekiyor.

Bunun  dışında SGK ve Vergi dairesinden de 30 gün içerisinde alınmış borcu yoktur yazısını da almalısınız. Borcunu varsa da yapılandırmış olmanız gerekiyor. Yapılandırma yoksa ve borcunuz da varsa alacağınız kredinin yüzde yirmisi ile bu borçlarınızı ödemelisiniz. KOBİ ve İhracatçı KOBİ’lerin en az bir yıldır, Kadın ve Genç girişimcilerin ise en az 2 yıldır faaliyetlerini sürdürüyor olmaları gereklidir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir