Go to ...

Findeks’in Açığı Yakalandı İşte En Kolay Kredi Notu Yükseltme Tekniği


Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Findeks’in Açığı Yakalandı İşte En Kolay Kredi Notu Yükseltme Tekniği – Değerli dostlarım ve sevgili okurlarım, yine bomba gibi, çok özel bir yazı ile karşınızdayım. Hayatımızın temelini bankalardan aldığımız krediler oluşturuyor. Bu krediler sayesinde de yuvamızı kuruyor, arabamızı alıyor ve işlerimizde başarılar elde etmeyi hedefliyoruz. Lakin krediye her başvuru yapanın bu isteği kabul görmüyor ve reddediliyor. Gerekçe ise Düşük kredi notu. Kimisi de kredi notu düşük olduğundan düşük limitli krediye mahkum bırakılıyor.

BU YAZIDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Tabi vatandaş kredi notunu yükseltecek diye çırpınıp duruyor. İşte bu yazıda, sizlere kredi notunuzu kolay bir şekilde artırmanın formülünü öğretecek. Ama en baştan söylemem gerekiyor ki, bu tüyo kredi sicili bozuk olanları, kara listeye girip 5 yıl bekleyenleri ve kredi notu çok riskli olanlar (0 ile 799) kapsamıyor. Bunların durumu farklı. Daha çok kredi notu orta riskli ve az riskli vatandaşlar, güzel bir şekilde faydalanabilirler. Aylık düzenli bir gelirinizi olacak ve kredi siciliniz de bozuk olmayacak.

FİNDEKS’İN NOT VERME STRATEJİSİ VE MANTIĞI

Şimdi buradaki mantığı anlarsanız, tüm konuya da hakim olacağınız anlamına gelecektir. Findeks kredi notu hesaplaması için sizin bankaların biriyle veya bir kaçı ile ilişkinizin olması gerekir. hesap açtırma, kredi kartı kullanma, kredi çekme, nakit avans kullanma, ek hesaptan para çekme gibi. Findeks’e göre bankacılık ürünlerini kullanmanız ve sonucunda da borcunuzu ödemeniz demiyorum, düzenli ödeme alışkanlığı ile ödemeniz yüksek puan alacağınız anlamına gelir. Bir örnek ile izah etmek istiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Diyelim ki; her ay kredi kartı kullanıyorsunuz. Bu mükemmel bir şey. Ama her ay kredi kartınızın, en azından asgarisini düzenli ödüyor musunuz? Yani bir ay ödeyip, 2 ay geciktirmeli ödüyorsanız bu şekilde notunuz artmaz. Kredi borcunuz var ise her ay düzenli ödeme alışkanlığı ile yatırmalısınız. İşte bu findesk’in puan verme yolu ve mantığıdır.

1.000 TL KREDİ ÇEKİN, NOTUNUZU YÜKSELTİN

1.000 TL gibi, düşük limitli bir kredi çekmeniz gerekiyor. Banka zaten yüksek limit vermiyor. O halde Findeks’i biraz kandıralım. 1.000 TL’yi aylık ufak taksitlere bölüm. Bu tutar sizin etkilemeyecek gözünüze bile gelmeyecektir. Bu sayede de aylık düzenli ödeme alışkanlığı yakalayacaksınız. Örneğin her ay 60 TL’yi vaktinde ödemeniz findeks’i memnun edecektir. Yalnız birde bunu 3 – 4 ay gibi bir seriye bağlamanız findeks’i daha da memnun edecektir. Bu sayede düşmüş olan kredi notunuz artışa geçecektir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Belirli bir seviyeye yükselen kredi notunuzu artırmanın asıl bombası ise, kredi borcunuzun hepsini kapatmanızdan geçiyor. 4-5 ay düzenli ödeme yaptınız ve kredi notunuz arttı. Sonra 1.000 TL’lik borcunuzu da ödediniz. İşte bu durumda kredi notunuz fırlıyor. Ne yaptık; Bankacılık ünü kullandık. Ardından borçlarımızı zamanında düzenli bir ödeme alışkanlığı ile kapattık. Ardından Tüm borcumuzu da sıfırladık. Bu şekilde findeks havalara uçar. Bu sistemi nakit avansta da kullanabilirsiniz. 100 lira nümerik bir rakam ama. bir günlük çekin. sonrada geciktirmeden ödeyin. Mantığı anladıysanız kısa sürede kredi notunuz artacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir