Go to ...

Çok Acil Para Lazım


Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Çok Acil Para Lazım- Öyle zamanlar olur ki, 10 liranın bile hesabını yaparız. Çünkü ödemelerimiz ve borçlarımız yaklaşır. Elimiz ayağımıza dolaşır. Eyvah! ne yapacağız şimdi deriz. Sonrada kara kara düşünme faslı başlar. Ne yaparım ne ederim de acil olarak şu kadar parayı bulabilirim diye. düşünür taşınırsınız. Tüm olasılıkları  düşündüm mü diye tekrardan sorgularsınız. Ama pekte fazla bir şey yapamazsınız. Çünkü düşünceler kör düğüm olmuştur.

Sizlere bir profesyonelin yardım etmesi gerekir. Daha doğrusu bir fikir babasına ihtiyacınız var demektir. Bu yazımızda sizlere düşünmediğiniz olasılıkları hatırlatacaktır. Bugün sizler için acil para lazım ne yapmalıyım konusunu işleyeceğiz. Tüm alternatifleri değerlendirmeniz gerekiyor. İşte b yazı size o tüm alternatifleri hatırlatmaya çalışacak. Hazırsanız ilk alternatif ile yazımıza başlayabiliriz.

1-) Kredi Çekmek: Sizlerde acil para ihtiyacı duyuyorsanız, herkesin yaptığı gibi bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Tabi bankalarda kredi verirken kredi Notunuzun yüksek olmasını isterler. Ayrıca düzenli bir gelire de sahip olmanızı ve bunu belgelendirmenizi beklerler. Eğer bu şartlar bana uymuyor diyorsanız bir sonraki para bulma alternatifine geçebilirsiniz;

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

2-) Kredi kartları avans kullanma; Bankadan kredi çekemiyorum diyorsanız, acil para ihtiyacınızda cebinizde taşıdığınız kredi kartları yardımınıza koşabilir. Her bir kredi kartında ortalama 2-3 bin lira nakit avans bulunuyor. Tabi bunu da ufak bir faizle bankaya geri ödüyorsunuz. Acil durumlar için diye. Kredi kartım yok veya ihtiyacımı karşılamıyor diyorsanız buyrunuz bir sonraki maddeye;

3-) Borç para almak; En eski para bulma yöntemi olan borç para eskisi kadar revaçta olmasa da yine bir çözüm yolu. Eş, dost, akraba, nazınızın geçebileceği kişilerden borç para almaya çalışınız. Bunu da alırken olabildiğinde uzun vadede almaya çalışınız. Bunu da denedim ama kimse borç para vermedi diyorsanız;

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

4-) Gayrimenkul Satışı: Bir diğer para bulma yolu da gayrimenkul satışıdır. Sizinde arsa, dükkan, ev veya araba olabilir. Mecbur sağdan soldan para bulamıyorsanız yüksek meblağlı para ihtiyacı için bu maddeyi düşünebilirsiniz. Tabi acil satış yapacağınızdan arsanızın değerinin biraz altında vermeniz gerekecektir.

5-) İkinci El Eşyalarınızı Satışı; Mecbur yapacak bir şey yok. Bankalar kredi vermedi. Kredi kartı desen ful dolu. Eeee ozaman ne yapacağız diye soracak olursanız 2. el eşyalarınızı satabilirsiniz diye biliriz. Bu artık son çarelerden biridir. Evinizde 2. bir televizyon olabilir veya laptobunuzun yanında evde boş boş duran tabletiniz olabilir vb. eşyaları uygun bir fiyata sahibinden gibi letgo gibi ortamlarda elinizden kısa bir sürede çıkarabilirsiniz.

6-) Ek iş ve Nakit Avans: Mesleğiniz ile alakalı akşamları ek işe gidebilirsiniz. Hatta bu iş yerinden de önden nakit avans alarak ufak çaplı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin bir otelde aşçı olarak çalışıyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda iş çıkışı bir lokantada servise bakabilir veya ocak başında çalışabilirsiniz. Buda size güzel bir para kazandırma anlamı taşıyor.

7-) Senet İle Borç Para: Bir diğer yol ise senet ile borç para almadır. Tüm şehirlerde bu firmalara ulaşabilirsiniz.  Bu firmalara başvuruda bulunduğunuz zaman önce bir araştırma süzgecinden geçiyorsunuz. Gelirinizden gayrimenkulünüze kadar araştırılıyorsunuz. Ya ödeyemezseniz durumunda çözüm yolu bulabilmek için. Bankalar borcunuzu ödeyemediğiniz zaman 2 ay gibi bir süre verirken senet ile borç para veren finans şirketleri buna müsamaha göstermez. Bir çoğu zaten hemen yasal işlem başlatırlar. Borçlarınızı günü güne ödemeniz esastır. Sakın bu maddeyi yüksek faizli tefeciler ile karıştırmayınız.

Sevgili okurlarımız, acil borç para ihtiyaçlarınızda ne gibi yolları deneyebilirsiniz bu hususları sizler ile değerlendirmiş olduk. Sizlerin bildiği daha farklı yol ve yöntemler var ise bunu yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir