Go to ...

Bu Bankalar İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor


Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

İpotekli ihtiyaç kredisi de ihtiyaç kredilerinden yalnızca biridir. Kullanım alanlarına göre çeşitli ihtiyaç kredisi bulunmaktadır. Bankalar müşterilerine ipotekli ihtiyaç kredisi verdiklerinde diğer kredilere oranla limiti yüksek bir kredi vermektedir. Zaten kredinin ismi de buradan gelmektedir. Yüksek miktarda bir kredi tutarına ihtiyacı olan kişiler sahip oldukları bir malı ipotek ettirerek kredi çekmektedirler. İpotekli ihtiyaç kredisinin borcunun ödenmemesi durumunda da bankaların ipotek ettikleri malı satışa çıkartma hakkı olur. Bankalar bu yöntemle de alacaklarını garanti altına almış olur. Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalardandır. Bu bankalardan ipotekli ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir.

İpotekli ihtiyaç kredisi alabilmek için size ait ya da yakınlarınıza ait ev, arsa, araba gibi mallarınızın olması gerekmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar teminat olarak özellikle araba, arsa ve eve bakmaktadır. Kredi alınıp kullanıldıktan sonra borç devam ederken bu malların satılması mümkün değildir. Bankanın ipoteği altındadır bu mallar. Kişi krediden kaynaklı borcu bitirdiği zaman bu ipotekleri kaldırmalıdır. Borcun bitmesiyle ilk olarak ipotek kaldırma işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Unutulmaması gereken bir konudur.

Garanti Bankası : İpotekli ihtiyaç kredisinde Garanti Bankası en yüksek olarak 48 aylık bir ödeme planı uygulamaktadır. En düşük olarak da 6 aylık bir vade uygulanabilmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisinin miktarı da ipotek ettireceği malın yarı değeri kadar olabilmektedir.  Ancak kredide bir üst limit belirlenmiştir, bu da 40 bin TL’dir. İpotekli ihtiyaç kredisine Garanti Bankası’ndan başvurmak için şubelere gidilmesi gerekmektedir.  Başvurulan kredi sonrasında, malın değeri için uzman gönderilerek malın değeri belirlenir ve kredinin onaylanıp onaylanmayacağı belli olur.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

İş Bankası :İş Bankası’ndan da ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. Eğer İş Bankası’ndan bu krediye başvuru yapılacaksa yine burada da en yüksek 48 aylı bir vade ve en düşük 1 aylık vade söz konusu olacaktır. İş Bankası bu tür kredilere “İpotek Hazır Kredi” adını vermektedir.

Akbank : Akbank’tan ipotekli ihtiyaç kredisinden yararlanacak olan kişiler için vade 36 aya kadar çıkmaktadır. Kredinin üst limiti olaraksa 25 bin TL belirlenmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Vakıfbank : Vakıfbank’tan ipotekli ihtiyaç kredisine başvuru yapmak isteyenler için Vakıfbank iki adet alternatif sunmaktadır. İlk olarak bu kredi türüne başvuru yapmak isteyen müşterileri için Vakıfbank otomobil ipotek ettirme yöntemini sunmaktadır.  Bir diğeri de arsa ipotek ettirme yöntemidir. Vakıfbank’tan çekilebilecek ipotekli ihtiyaç kredisi limitiyse uzman incelemesi sonucu çıkan değerin en fazla %75 kadar olacaktır. Ayrıca Vakıfbank’ta vade 36 aya kadardır. Ödemeler isteğe bağlı olarak 3 aylık dönemler olarak da ödenebilmektedir. Eğer araç ipotek ettirerek bu krediden yararlanacaksanız vade 48 aya çıkmaktadır.

Ziraat Bankası : İpotekli ihtiyaç kredisinden Ziraat Bankası’ndan yararlanacak kişiler için de 36 aya kadar vade uygulanmaktadır. Yine Ziraat Bankası’nda da kredinin üst limiti uzman incelemesi değerlendirmesi sonucu çıkan malın değerinin %75’i kadar olabilmektedir. Eğer arsa ipotek ettirilecekse ve arsa imarlıysa bu değer ancak arsa değerinin %50 kadar olabilmektedir.

QNB Finansbank : QNB Finansbank’ta özel olarak 1 milyon TL değerinde ipotekli ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Ancak bu yalnızca küçük ve orta ölçekli işletmeler için geçerli bir durumdur. Vadesini 120 aya kadar uygulayabilmektedir.  Ancak bunların bazı şartları bulunmaktadır. Cirolarının 0-20 milyon TL arasından olması gerekmektedir. Kredinin üst limiti 1 milyon TL’dir ve daha fazla olamaz.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir