Go to ...

Bankalar kredi vermiyor işte alternatif yöntemler


Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bankalar kredi vermiyor işte alternatif yöntemler- Kredinin bu zaman da ne kadar önemli olduğunu herkes biliyordur herhalde. Hayatımızı devam ettirebilme adına en önemli husus belkide kredidir. Çünkü ben ülkemizden açlıktan ölmüş diye birini duymadım ve görmedim. Bir şekilde ekmek bulunuyor. İnsanın karnı doyuyor ama, Kredi olmadan da ihtiyaçlar karşılanamıyor.

Kredisiz Hayat Çok Zor: Eskiden başlık parası varmış. Bir traktör parasında  daha da pahalıymış. İnsan evlenemiyormuş. E şimdide gençler evlenemiyor. Ev kurmak 50 bin liraya patlıyor. Peki nasıl olacak? Tabi ki de krediyle. Bu ufacık bir örnek. Ardık sizlerde kendi ihtiyacınıza göre değerlendirin ve kredinin önemini bir kere daha anlayın. Kredi hayatımızı devam ettirebilmek adına en önemli yaşam taşıyken, maalesef ki bazıları bankalardan eli boş dönüyorlar.

Alternatif Kredi ve Para Bulma Yolları: Çünkü bankalar kredi vermemiş. Kimisine kredi notu demiş, kimisine bozuk sicil demiş, kimisine gelir belgesi şartı koşmuş, kimisine de yüksek limitli krediden dolayı kredi vermemiş. Peki bu durumda ne olacak? Kredi çekemezsek ihtiyacımız olan parayı nereden bulacağız? Bu soruların cevabı yani alternatif kredi ve paya bulma yolları yazımızın devamında sizleri bekliyor olacak.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

İş Kurmak İsteyenlere KOSGEB ve MikroKredi: Kendi işinin sahibi olmak isteyen ama maddi yetersizlikten kuramayan kişiler KOSGEB’i düşünebilirler. 50 Bin lira karşılıksız hibe kredi alabiliyorsunuz. Bunun dışında 100 bin liraya kadarda faizsiz ve 60 ay taksitli kredi daha alabiliyorsunuz. Bunun dışında bayanların başvuru yapacağı ve tüm şehirlerimizde şubesi olan TGMP Mikro Kredi ile 5 kişi bir grup kurarak kendi işlerini açabilirler. Üstelik eğitimleri de 3 gün kadar sürüyor.

Para Lazım diyorsan, Akraba ve Arkadaşlarını da yoklayabilirsin. Faize bulaşmazsın. 3 ay olur, 6 ay olur, bir yıl olur. Hani ne kadar uzun süre yaparlarsa sizin için o kadar iyidir. İşlerinizi toparlarsınız en azında. Bu yol en başta akacağın şey olmalı. Belki Kardeşinin durumu çok iyidir. Hani abisine borç para verebilir.

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Araba Alacağım Banka Dışı Alternatifler: Araba alacaklar sıfır kilometre almayı düşünüyorsa ceplerinde en azından 25 – 30 bin lira arasında paranın olması gerekiyor. Bundan sonrada Otomobil firmalarına uğraması gerekiyor. Çünkü otomobil firmaları finansmanlarını kendileri sağlıyorlar. 24 ay yani iki yıl 30 bin lirayı faizsiz veriyorlar. Tabi bu rakamlar değişiyor. Daha yukarı kredide alabiliyorsunuz.

İkinci el araç alacağım diyorsanız, oto galericiler şuan senetle  araç satışı yapıyorlar. Bu da bir başka seçenek. Faiz oranları kafanıza yatarsa deneyebilirsiniz. Bunun dışında Birde EminOtomotiv var. Binlerce kişi bu sayede araba sahibi oluyor. Faizsiz bir şekilde.

Konut Alacağım Banka Dışı Alternatifler: Konut alacakların alternatifleri biraz daha fazla. Öncelikle şu sıralar dikkatleri üzerine toplayan Emlak Konut GYO 240 ay vadeli konut kredisinden söz etmek istiyorum. Bunun dışlında İnşaat firmaları var. Bu firmalar kendileri satış yaparken konutlarınız 120 aya kadar taksitli satabiliyorlar. Faiz oranları daha da düşük oluyor.

Sigorta, ekspertiz gibi durumlarda söz konusu değil. Bunun dışında EminEvim seçeneğinizin olduğunu da unutmayınız. Son olarak TOKİ’yi de belirtelim. Bu sistemler konut sahibi olabilmeniz için geliştirilmiş alternatiflerdir.

Nakit İçin Ne Yapmalıyım?: Elinizde uzun vadeli çek veya senetiniz vardır. Bunu hemen çözdürmek istiyorsanız, Yetki ve izin belgesi olan Factoring firmalarını düşünebilirsiniz. Yine Yetki ve izin belgesi olan İkrazatçılar da senet ile borç para veren yerlerdendir. Bu saydığım yerler ile çalışmadan önce muhakkak çalışma izini var mı, yani yasal mı? buna dikkat edin. Bu yol olmuyorsa mecburen arabanız varsa onu piyasanın altındaki bir rakama satışa sunmalısınız.

Arabanız yoksa veya gelecek para yeterli değilse, arsa ve ev gibi gayrimenkullerinizi satışa sunarak para bulma yolunu da seçebilirsiniz. Bunların tümü alternatifler dahilinde vatandaşların yaptıkları yollardır. Bizlerde bu durumu sizlere sunmuş olduk.

 

Sponsorlu Bağlantılar / Sponsored Links

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir